Kosztorysowanie

 

 

 

 

 

Zapraszamy na profesjonalne szkolenie z zakresu:
Kosztorysowanie

 

 

 

 

 • INFORMACJE OGÓLNE

  CEL SZKOLENIA
  Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy z zakresu kosztorysowania robót budowlanych, instalacyjnych, elektrycznych i innych. Uczestnik szkolenia zdobędzie nowe umiejętności i nauczy się w profesjonalny sposób wykonywać kosztorysy.

  Po ukończeniu szkolenia uczestnik:
  1. posiada podstawową wiedzę z zakresu kosztorysowania i podstaw prawnych regulujących kosztorysowanie
  2. samodzielnie umie sporządzać kosztorysy w programie NORMA PRO
  3. umie przystosować program NORMA PRO do swoich indywidualnych potrzeb w celu maksymalnego podniesienia wydajności i wygody pracy

  GRUPA DOCELOWA
  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które dopiero zaczynają kosztorysować, jak również dla osób, które chciałyby zdobyć nowe umiejętności i nauczyć się w profesjonalny sposób wykonywać kosztorysy. Wymagana jest znajomość obsługi komputera (systemu Windows). Nabór na szkolenie jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
 • PROGRAM SZKOLENIA

  [rozwiń]
  LP Kosztorysowanie w budownictwie /30h/
  1. Kosztorysowanie robót budowlanych – podstawowe zasady 6h
  (Wyjaśnienie pojęcia kosztorys, układ formalny kosztorysu, katalogi norm kosztorysowych, wymagania przepisów obowiązujących w kosztorysowaniu, zasady sporządzania kosztorysów, rodzaje kosztorysów, metody kalkulacji, bazy katalogów, baza cenników, przedmiar i obmiar robót.)
  2. Oprogramowanie komputerowe do sporządzania kosztorysów 6h
  (Zastosowanie i możliwości programu Norma Pro, konfiguracja i podstawy obsługi programu, bazy cenowe wydawnictw Intercenbud, wymiana danych między programami kosztorysowymi, import obmiarów, eksport kosztorysów.)
  3. Sporządzanie kosztorysu 6h
  (Wycena nakładów pozycji, narzuty kosztorysu, podział kosztorysu na elementy, tworzenie kalkulacji własnych, wycena pracy rusztowań i kosztów transportu, zmiany cen, wprowadzanie nowych materiałów, sprawdzenie kosztorysu, wprowadzanie zmian.)
  4. Przedmiar robót – sposób i forma przygotowania 6h
  (Czytanie dokumentacji i rysunków technicznych, przygotowanie przedmiaru robót, samodzielne sporządzenie przykładowej kalkulacji.)
  5. Kosztorys w zamówieniach publicznych 6h
  (Kosztorys i przedmiar inwestorski w zamówieniach publicznych, pozostałe formy kosztorysów, wydruk kosztorysu, przygotowanie dokumentacji do zapisu w wersji elektronicznej, egzamin sprawdzający wiedzę i nabyte umiejętności.)

   

 

ZAŚWIADCZENIA

Kurs Kosztorysowanie zakończony jest praktycznym egzaminem wewnętrznym, sprawdzającym nabytą wiedzę i umiejętności. Egzamin przeprowadzany jest w ostatnim dniu szkolenia.

W wyniku pozytywnie zdanego egzaminu uczestnicy szkolenia uzyskują zaświadczenia zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 622 ze zm.).

 

ANKIETA

Uczestnicy na zakończenie szkolenia, wypełniają ankietę on-line na portalu „Ankiety ELPRO”, oceniającą zawartość merytoryczną szkolenia.

 

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

 • Węgierek P., Niedziałek H., Billewicz P.: Kosztorysowanie w budownictwie, s. 158. Wyd. ELPRO Sp. z o.o., Lublin, 2015,
  ISBN: 978-83-64492-07-5

 • Płyta CD Kosztorysowanie w budownictwie"

 • Płyta CD z ćwiczeniami

 

INFORMACJE DODATKOWE

Szkolenie organizowane jest w formie warsztatów komputerowych.

Więcej informacji na temat szkolenia znajdziecie Państwo na stronie: www.elpro.lublin.pl/szkolenia

 

Poniżej przedstawiamy aktualny harmonogram szkoleń z Kosztorysowania. W celu zgłoszenia swojego udziału prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się poniżej,  pod napisem "Zgłoś się".

 

Zapisz się już dziś i podnieś swoje kwalifikacje!

Termin

Rodzaj szkolenia

Miejsce

Miasto

Dostępność

Zapisy

2019-09-06 Kosztorysowanie ELPRO Sp. z o.o., ul. Stefczyka 32 Lublin Ostatnie miejsca Zgłoś się
2019-09-20 Kosztorysowanie ELPRO Sp. z o.o., ul. Mińska 63A Warszawa Wolne miejsca Zgłoś się
2019-10-11 Kosztorysowanie ELPRO Sp. z o.o., ul. Stefczyka 32 Lublin Wolne miejsca Zgłoś się
2019-10-25 Kosztorysowanie ELPRO Sp. z o.o., ul. Mińska 63A Warszawa Wolne miejsca Zgłoś się
2019-11-08 Kosztorysowanie ELPRO Sp. z o.o., ul. Stefczyka 32 Lublin Wolne miejsca Zgłoś się
2019-12-06 Kosztorysowanie ELPRO Sp. z o.o., ul. Stefczyka 32 Lublin Wolne miejsca Zgłoś się


 

Jeśli masz pytanie - napisz!

  * - pola wymagane
Imię:*
Nazwisko:*
Telefon:*
(min. 9 cyfr)
E-mail:*
Temat:*
Treść:*
Wpisz liczbę 213810
bez ostatnich 3 cyfr:*
 

      Zadaj pytanie

strefa klienta elpro

Uniwersytet warszawski Uniwersytet warszawski Politechnika Lubelska Inkubator PL Katolicki Uniwersytet Lubelski Katolicki Uniwersytet Lubelski Best Wat Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości WAT Syntea Elektro Spark VCC Eaton erterm PSB vinsar Basco femax grast matex tadmar Therm instal acad
Kopiowanie i przetwarzanie w jakiejkolwiek formie treści oraz materiałów zawartych na stronie bez pisemnego pozwolenia firmy ELPRO Sp. z o.o. jest zabronione.
(podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz.U. z 23 lutego 1994 r. Nr 24 z późniejszymi zmianami)